Arnika – Tvoříme město pro život

Union Břevnov

Union Břevnov je nový fotbalový klub, který vznikl v roce 2021. Fotbal na Břevnově má historii sahající až do roku 1906. Po zániku klubů Slavoj Břevnov a Dragoun Břevnov se zdálo, že fotbal z této lokality nadobro zmizí. Jednou z hlavních příčin byla změna vlastnických poměrů u pozemků, na kterých se hřiště nacházela. A tak v roce 2019 obě kdysi vyhlášená hřiště zela prázdnotou a na jednom z nich se aktivně plánovala výstavba.

Nesedím sousedím

Aktivní skupina občanů z Prahy 6, která již od roku 2020 podniká lokální intervence proti klimatické krizi a snaží se také implementovat adaptační opatření, již nějakou dobu podnikala snahy o realizaci dešťového záhonu. Ekospojce, jak se skupina ze spolku Nesedím sousedím nazývá, během období, kdy vytipovávala ideální místo pro tuto pilotáž, padl do oka svah, který je pro tento projekt jako stvořený. Brzy se ale začalo ukazovat, že na místě bude vhodnější realizovat dešťovou zahradu. Více o tom, jak vypadal proces budování dešťové zahrady se spolkem Nesedím sousedím se dočtete na webu Arniky.

Krásné Kobylisy

“Náš spolek se jmenuje Krásné Kobylisy a byl založený v roce 2017. Primárním důvodem pro to založení byla obrana před výstavbou společnosti CPI. V tuto chvíli jsme v roce 2023 a kauza se pořád řeší. Kromě toho, že bojujeme proti nekoncepční výstavbě, zároveň chceme dělat něco pro naše sídliště. ” 

KLIENT Arnika z. s.

REŽIE Kristýna Bartošová

DOP Kristýna Bartošová

STŘIH Kristýna Bartošová

ZVUK Kristýna Bartošová

PRODUCENT Kristýna Bartošová

Close Icon