Skip to content

Kdo jsme?

Remízek je kolektiv filmařek a filmařů, kteří vidí hodnotu v pestrosti – ať už v přírodě či ve společnosti. Natáčíme současná sociální a ekologická témata v krajině českých luhů, hájů, remízků, přehrad, silnic a měst.
Spolek se zformoval v roce 2020 tím, že se jeho zakládající členové aktivně podíleli na kampani Zachraň javor!. Od té doby Remízek spolupracoval s celou řadou aktivních občanů a neziskových organizací, etablovali jsme se jako tvůrčí produkční společnost napomáhající propagaci důležitých společenských témat a iniciativ. Naše motivace vychází ze snahy tvořit zdravou společnost, jež si váží dialogu a nevyvyšuje člověka nad přírodu.

V roce 2022 jsme obdrželi cenu Člověka v tísni Gratias tibi v environmentální kategorii za iniciativu, která pozitivně ovlivňuje životní prostředí a podporuje udržitelný rozvoj.

Nabízíme naše služby i vám, abychom se společně zasazovali o systémové změny.

Tvůrci

Každý sám jsme jedinečný tvůrce – společně tvoříme Remízek, bezpečný prostor pro všechny.

Kristýna Bartošová

Kristýna Bartošová je režisérka, producentka, střihačka a kameramanka.
Je absolventkou FAMU, Katedry dokumentární tvorby. Kromě dokumentárních filmů se dlouhodobě zaměřuje na videoart a taneční filmy. Mezi její největší úspěchy patří celovečerní debut “Nebezpěčný svět Rajka Dolečka” (2015), který získal několik cen u nás i v zahraničí.

Barbora Aradská

Barbora Aradská je studentkou dokumentární tvorby na FAMU.
Je režisérka, producentka, strihačka a mikrofonistka. Ve své tvorbě se věnuje environmentálně-sociálním tématům či (sebe)péče. Ráda tráví čas s přáteli, vykecáváním se, vařením, saunováním se a spaním.

Kryštof Zvolánek

Jeden ze zakládajících členů spolku, student katedry dokumentu na FAMU
a také instagramový tvůrce známý jako “Kryštof z Remízku.”

Vojtěch Sochor

Vojtěch Sochor je mladý producent studující produkci na DAMU, absolvent IES na FSV UK. V Remízku působí zejména jako producent jednotlivých projektů a ve velké míře se podílí na chodu spolku. Rád jezdí na chalupu do rodné Jihlavy, chodí do divadla, do kina a na masáže, dává mu smysl udržitelnost a rád se dozvídá nové informace.

Anastasia Bonadyha

Anastasia Bonadyha se narodila do rodiny lékařů v Dněpru na Ukrajině.
Než nastoupila na Katedru dokumentární tvorby na FAMU, studovala sociální antropologii a sociální práci v Praze. Ráda plave..

Šimon Pešta

Člověk, v němž se mísí touha po zdravém světě s vášní pro film. Přes rozličné zkušenosti (režie dobrodružných filmů Roh Gondoru a Prach a Broky, střih TV pořadů Prostřeno! a Víkend…) se dostal do stadia, kdy je naplno ponořený v tématu společenské transformace. Jeho doménou je režie a střih.

Ke stažení